Hafize KARGI

1987 yılında Adana Anadolu Lisesi bitiren Hafize Kargı, Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 1994 yılında Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.’ye bağlı BOSSA Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş.’de başlamıştır.

Bossa’da sırasıyla; Mali İşler, Hissedarlar Servisi, Genel Müdür’e bağlı Ticaret Şefliği ve son olarak İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür.

İnsan Kaynakları süreçlerinden; İşe Alım, İş Tanımları, İş Değerlendirme, Ücret & Yan Menfaatlerin Yönetimi, Eğitim & Gelişim, Organizasyon Yedeklemenin yanı sıra, şirkete özel proje çalışmaları ve sistemlerin geliştirilmesine yönelik çalışmıştır. Bu çalışmalar sırasıyla; Süreç Yönetimi, EFQM, SABE, BSC, TURQUALITY, INOVASYON’dur. Sabancı Topluluğu bünyesinde ’96 TP (Talent Pool), ’03 YAP (Yönetici Aday Programı) gelişim programlarını tamamlayan Hafize Kargı, görev aldığı dönemde ilk defa “Bossa Programı” adı altında; BP 2006 ve BP 2008 gelişim programlarını şirkete kazandırmıştır. Amacı şirketin devamlılığını sağlayacak İnsan Kaynağını yetiştirmek ve geliştirmek olan iki ayrı dönem olarak organize edilen programı 70’e yakın çalışan tamamlamıştır.

2009 yılı Ocak ayında Bossa T.A.Ş.’deki İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevinden ayrılan Hafize Kargı, HK Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurmuştur. İnsan Kaynakları Yönetimi alanında sahip olduğu bilgi ve deneyimleri paylaşmak, dinamik ve entelektüel organizasyonlar oluşmasına destek vermek amacıyla İnsan Kaynakları süreçlerine yönelik danışmanlık, kurumsallaşma çalışmaları için yönetim danışmanlığı yapmakta olup, iş yönetimi ve ekip gelişimini sağlamak amacıyla kişisel  gelişim ve kurumsal  gelişim eğitimleri  ile İnsan Kaynakları eğitimleri vermektedir.  Halen şirketler ve bireyler ile çalışmalarının yanı sıra  ÜSAM’da endüstriyel danışman ve eğitmen olarak da görev yapmaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda, Okan Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak,Yüksek Lisans öğrencilerine “İnsan Kaynakları Yönetimi “dersi, Çağ Üniversitesi  MYO İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak, “İş Analizi & İş Değerlendirme” ile “Ücret Yönetimi”, diğer bölümlerde ise; “İletişim ve İkna” dersleri veren Hafize Kargı bu dönemde de Çağ Üniversitesi’nde “Tüketici Davranışı” ve Ücret Yönetimi” dersi vermekte ve Çağ Üniversitesi Kariyer Merkezi Sorumlusu olarak görev almaktadır.